Drukuj
Kategoria: Wybory 2014
Odsłony: 1608

Tak miało być …

„Hotel na miarę Europy

Niezwykle imponująco zapowiada się czterogwiazdkowy hotel, jaki wybuduje w Krośnicach miejscowa firma ,,Sils”. Obiekt ma dopełniać bazę centrum treningowo – pobytowego w ramach EURO 2012, o jakie starają się Krośnice. Jednak, jak zapewniają inwestorzy, hotel będzie doskonale funkcjonował, nawet jeśli Krośnice przegrają batalię o EURO. Na cele budowy hotelu firma ,,Sils” kupiła od gminy stary spichlerz, który znajduje się tuż przy siedzibie krośnickiego Urzędu Gminy. Dzisiaj teren jest już ogrodzony, a ponad nim góruje tablica z wizualizacją mającego tu powstać obiektu. Trzeba przyznać- z wizualizacją bardzo efektowną. Hotel będzie miał aż 4 600 mkw. powierzchni i będzie zamkniętą bryłą z dużym dziedzińcem pośrodku. Zabytkowy obiekt spichlerza zostanie wkomponowany w całą strukturę wielkiego hotelu. Właśnie w tej części będzie się znajdować główna baza noclegowa – dwuosobowe pokoje, w sumie dla 120 gości. W innej części obiektu znajdują się jeszcze dodatkowe apartamenty, a także część konferencyjna, restauracja na 120 osób wraz z tarasem oraz rekreacyjna tzw. wellenes&SPA. Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne ,,Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.” z Wrocławia. Ostateczny projekt budowlany hotelu ma być gotowy w połowie lipca i jeśli do końca sierpnia uda się uzyskać pozwolenie na budowę, to ruszy ona już we wrześniu. Jej koszt wyniesie ok. 20 mln zł. M. Lis podkreśla, że firma ma bardzo dobrze opracowany plan funkcjonowania hotelu, przede wszystkim w sytuacji, gdy Krośnice przegrają walkę o EURO.”

Hotel

 

Hotel 2

 

Źródło: http://forum.investmap.pl/dolnoslaskie-hotele-f73/sportiv-hotel-t3238.html

 

… a zostały nam ruiny …

Spichlerz

 

… oraz dług hipoteczny.

 

Tak miało być …

Kiedy sprzedawano działkę i „spichlerz” firmie SILS, Stasiak z Drobiną nie mogli się nachwalić, jaka to wspaniała wizja czeka Krośnice – będzie u nas hotel ****, będzie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Ochom i achom nie było końca.

W umowie sprzedaży działki ze spichlerzem zapisano karę umowną dla firmy SILS, że jeśliby nie wywiązała się z zapisów tej umowy, to oprócz zagwarantowanego prawa odkupu przez gminę, firma ta miała zapłacić 500 tyś. zł. kary.

… a jak wyszło?

Dzisiaj Drobina ze Stasiakiem jakoś wstydliwie unikają tego tematu. Wielcy budowniczowie naszej gminy! Hotelu nie ma, są ruiny zabytkowej budowli, są długi hipoteczne. Kto będzie spłacał te długi? Właścicielem tej ruiny jest Gmina Krośnice – czyli też My MIESZKAŃCY. Ktoś jeszcze ma wątpliwości? A może Drobina ze Stasiakiem złożą się i w geście prawdziwej odpowiedzialności za swe nietrafione decyzje odkupią te długi hipoteczne za swoje prywatne pieniądze? To byłoby coś!

No, ale panowie wolą udawać, że: nic się nie stało, mieszkańcy nic się nie stało, nic się nie stało …

Co zrobili nasi radni w tej sprawie? Zagłosowali za odkupieniem! Sesja, na której o tym zadecydowano trwała zaledwie 20 minut! Jak wynika z treści protokołu z powyższej sesji, nie było żadnej dyskusji, żadnych wyjaśnień i żadnych pytań w sprawie odkupienia spichlerza. Te 20 minut kosztują nas teraz kilkaset tysięcy zł. – nas MIESZKAŃCÓW.

Protokół - odkupienie spichlerza

Kto za to odpowiada?!

 

 

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY KROŚNICE

Krośnickie Stowarzyszenie Samorządowe zawsze opowiadało się za zrównoważonym rozwojem wszystkich miejscowości naszej gminy. Nasze działania będą skupiały się przede wszystkim na zaspokajaniu potrzeb mieszkańców a nie na realizacji wizjonerskich planów Drobiny i Stasiaka. My widzimy potrzebę rozwoju turystycznego w oparciu m. in. o prywatne inwestycje związane z agroturystyką, na całym obszarze naszej gminy. Drogi trzeba zacząć remontować, a nie kłócić się o to, kto ma to zrobić i kto za to ma zapłacić.

Do tego potrzebna jest wola porozumienia z innymi samorządami.

Nasz kandydat na wójta i kandydaci na radnych Gminy Krośnice dają takie gwarancje.

Wizjom pana Drobiny i Stasiaka mówimy STOP. Już wystarczy!

Teraz najważniejsi są mieszkańcy naszej gminy i ich potrzeby.

GMINA DLA MIESZKAŃCÓW

 

                                                KW Krośnickie Stowarzyszenie Samorządowe

 

 

 

 

 

программа смс шпион бесплатно