blue flower

Jak to dobrze, że dyrektor departamentu ze Ścinawy – Dariusz Stasiak – nie wytrzymał przedwyborczego ciśnienia i ponownie pokazał swoją prawdziwą twarz. Trudno się dziwić, że nie wytrzymał. Zawsze to on pytał i odpowiadał, stawiał tezy i hipotezy, snuł wizje, projektował, nadzorował, nie brał urlopów, brał ekwiwalenty. Kiedy przemawiał, nikt nie śmiał pytać. Kiedy pytał, nikt nie śmiał odpowiadać. Taka była w Krośnicach demokracja. Wielomilionowe inwestycje i jeszcze większe zadłużenie. Jak widać, Dariusz Stasiak do dziś nie rozumie, dlaczego Mieszkańcy gminy Krośnice przed czterema laty powiedzieli temu wszystkiemu głośne i zdecydowane NIE!

plany 2018 2023

W dniu 4 października 2018, udałem się na spotkanie wyborcze kandydata na Wójta  Mirosława Drobiny, które odbyło się w Policach. Przyznaję, że było to dla mnie niecodzienne przeżycie. Wcześniej miałem przyjemność uczestniczyć w trzech spotkaniach Wójta Andrzeja Białego, który jest moim kandydatem i poziom tych spotkań dzieli przepaść. Wiem, że ja mogę być nieobiektywny i na niektóre rzeczy patrzeć nieco inaczej ale pozwolę sobie przytoczyć kilka faktów na poparcie mojej tezy.

ogoszenie terminarz tablo caa strona

inwestycje

program

  • Stawiamy na konsultacje społeczne i jawność informacji

Punkt programu wyborczego zrealizowany w 100%.

Wójt Andrzej Biały oraz radni z KSS regularnie biorą udział w bezpośrednich spotkaniach z mieszkańcami gminy. Część z tych spotkań ma charakter konsultacji społecznych, część to indywidualne spotkania wójta z mieszkańcami dotyczące ich życiowych spraw. Takich spotkań w ciągu ostatnich 4 lat były setki. Zgodnie z życzeniem wójta Białego funkcjonowanie urzędu i finanse gminy są w pełni transparentne. Każdy mieszkaniec może wreszcie zadać dowolne pytanie w tej sprawie i na pewno otrzyma prawdziwą odpowiedź.